Voleybol67

Hoş geldiniz!

TERTİP KURULLARI SEÇİMİ
TERTİP KURULLARI SEÇİMİ

12.2. Tertip Kurullarının Seçimi; Bu talimat uyarınca üye sayısı belirlenmiş̧İl Tertip Kurulu üyelerini seçmek üzere İl Voleybol Temsilcileri bir evvelki yıl liglerde faaliyet gösteren ve o sezonda faal olacağını bildiren kulüplere çağrı göndererek toplanmalarını, kategorilerin kendi aralarından iki kulüp temsilcisi seçmelerini temin eder. Bu çağrı yazısının toplantının yapılmasından 15 gün önce kulüplerin eline geçecek şekilde gönderilmiş̧ olması gereklidir. Toplantıya kulüplerini temsile yetkili olduklarını belgeleyen temsilciler katılabilirler. Seçimlerde her kategori (erkek/bayan) için gizli oy, açık sayım yöntemi kullanılır. Asil üye sayısı kadar yedek üye de seçilir. İl Tertip Kurul Başkanı spor şube müdürüdür ayrıca kurul kendi içinde seçim yaparak bir başkanvekili seçer. Kurul tarafından alınacak kararlar İl Tertip Kurul Başkanı tarafından bir üst yazı ile İl Müdürlüğü’nün onayına sunulur. Tertip Kurullarının süreleri 1 voleybol sezonu olup geçerliliği yenisi seçilinceye kadardır. Seçimler her yıl Temmuz ayında yapılır.

12.3. Üyeliğe Seçilme Şartları;

12.3.1. Altı aydan fazla hapis veya yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından yükümlü bulunmamak.

12.3.2. Merkez veya Federasyon Disiplin Kurulu tarafından 6 (altı) aydan fazla ceza ile cezalandırılmamış̧olmak.

12.3.3. Federasyon kurulları, Kurullar, Federasyonca resmen tanınmış̧ ve onaylanmış̧ hakem, antrenör, sporcu dernekleri üyeleri, bir evvelki yıl voleybol dalında resmî müsabakalara katılmış̧veya o sezonda faal olacağını bildiren kulüp temsilcileri tertip kurulları üyeliğine aday olabilirler.

12.3.4. İl Tertip Kurullarında kulüpler ve kendileri tarafından aday gösterilen faal sporcu, antrenör ve hakemlerden en fazla birer tanesi seçilerek görev alabilirler.

12.3.5. İl Tertip Kurullarında bir kulübün (bütün kategoriler için) birden fazla temsilcisi bulunamaz. 12.4. Kurul Üyeliğinin Düşmesi; Kurul üyeleri geçerli özre dayanmadan üst üste iki, bir yılda üçten fazla toplantıya iştirak etmez, temsil ettiği kulüp liglere faal olarak katılmaz veya bir aydan fazla hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılırsa durum İl Temsilciliği tarafından ilgililere bildirilir ve yerlerine aynı kategorilerden ilk yedek üye davet edilir.

12.5. Seçimlerin Yeniden Yapılması; Tertip Kurullarının üye sayısı, İl Temsilcisi dahil herhangi bir nedenle 3'ten aşağı düşerse yeniden seçim yapılması gerekir. Yeni Tertip Kurulu göreve başlayıncaya kadar görev spor şube müdürü tarafından yürütülür. Bu durumda seçim, kurulun düşme tarihinden 21 gün sonra 12.2. fıkra hükümlerine göre yapılır. Yeni seçilen kurulun görev süresi, Temmuz ayında yapılacak seçime kadar devam eder. 

TERTİP KURULLARININ GÖREV VE FAALİYETLERİ

12.6. Tertip Kurullarının Görev ve Yetkileri;

12.6.1. Müsabakalara girecek takımların belirlenmesini sağlayan lig ve kategorilerin statülerini tespit etmek,

12.6.2. Müsabakaların program ve fikstürünü yapmak. Bu program ve fikstürü sezon öncesinde kur'a veya diğer bir suretle düzenleyip ilan etmek (Tertip Kurulu bu görevini herhangi bir sebeple yapmadığı takdirde İl Temsilciliği bir hafta içinde program ve fikstürü hazırlayıp ilan eder.),

12.6.3. Müsabakaların oynanacağı sahaları tespit etmek,

12.6.4. Müsabakalarda çıkacak idarî anlaşmazlıkları ve itirazları birinci derecede karara bağlamak, 12.6.5. Program ve fikstürün herhangi bir nedenle uygulanmaması yüzünden ertelenmiş̧ maçların günlerini, tehir sırasına göre tespit etmek,

12.6.6. Hakem raporlarını günü gününe inceleyerek raporlarda cezayı gerektirecek bir durum var ise Disiplin Talimatı hükümlerine göre hareket etmek,

ALT YAPILARDA LİGLERE KATILIM Madde

17 - Alt yapılarda Liglere katılım esasları;

17.1. Bayan ve erkeklerde Liglere birer takımla iştirak şarttır. Yaş kategorilerinde (Genç, Yıldız, Küçük, Midi) her kulüp İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illeri için en fazla iki, diğer illerde ise kısıtlamasız sayıda takımla katılabilir.

17.2. Herhangi bir kategoride, aynı sezonda birden fazla takımla müsabakalara katılan kulüpler o sezon için,

17.2.1. Kategorilerde yer alacak farklı takımlarını A, B, C.... gibi alfabetik sıra ile isimlendireceklerdir. 17.2.2. Bu isimlendirme lisanslarda da açıkça belirtilecektir.

17.2.3. Bu isimlendirmeye göre bir sporcu aynı sezonda kendi İl Müdürlüğünce düzenlenen müsabakalarda o kulübün ancak aynı isimlendirilmiş takımlarında oynayabilme hakkına sahip olacaktır. (Yıldız B takımı oyuncusu, ancak genç B takımında oynar gibi.)

17.2.4. Kulüpler, kendi illerinde hangi kategoride kaç takımla mücadele etmiş olursa olsun, Türkiye Şampiyonaları veya öncesi eleme gruplarında tek takımla yer alabilir. Türkiye Şampiyonaları ve öncesi eleme gruplarında en iyi dereceyi alan kulüplerde, aynı adla isimlendirilmiş diğer takımlar, kulübün adını taşıyan tek takımda bütün oyuncularını bulundurabilir (A, B, C takımlarının sporcuları bir takımda birleştirilebilir).

17.3. Türkiye Efeler/Sultanlar Ligi, 1. Ligi, 2. Ligi, Bölgesel Ligi ve Yerel liglerde bir sporcu yaşının uygun olması koşuluyla en fazla birbirini takip eden iki (2) kategoride (Örnek; Midi-Küçük, küçük-yıldız, yıldız-genç, genç-büyük, gibi) oynar.

17.4. Federasyonun; Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlara hazırlanacak Yıldız, Genç ve A Millî Takımları oluşturmak için yıldız takım yaşını geçmemiş yetenekli sporcuların Millî Takım antrenörleri kontrolünde, bir arada tutulmaları ve oyun tecrübelerini artırmaları maksadıyla Deplasmanlı Türkiye Liglerinde belirleyeceği bir kulüp bünyesinde oluşturacağı takımlara kulüplerinin muvafakatı ile geçici olarak transfer edilen sporcular; orijin kulüplerinin il müsabakalarından Türkiye Şampiyonalarına gitme hakkı kazanması hâlinde grup, yarı final ve final maçlarında orijin kulüplerinde oynayabilirler.

21.7. TÜM KULÜPLER (SULTANLAR/EFELER LİGİ, 1. LİG VE 2. LİG) MÜSABAKA ÖNCESİ YANLARINDA 2 TAKIM FORMA BULUNDURMAK ZORUNDADIR. SAHAYA ÇIKACAK TAKIMLARIN FORMALARI AYNI YA DA BİRBİRİNE YAKIN RENKTE OLUR İSE FORMA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLECEKTİR.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
91 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 20° 10°
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret59923